Results: OPTIMIST
powered by

  SAIL # SAILOR
Age
(by year of birth)
Club Cat. F Cat. M SCORES R1 R2 R3 R4
1 SWE 4786Henric Wigforss
15
KSSS14,0(3)121
2 ITA 9417ALEX DEMURTAS
-
FRAGLIA VELA RIVA25,021(5)2
3 SWE 4831Philip Bjorkman
18
MSS35,0122(6)
4 POL 1917Filip Marjański
16
KS AZS AWFiS Gdańsk46,0141(21)
5 SWE 4833Leo Birgersson
17
MSS56,03(22)12
6 SWE 4837Levi Bernhardtz
16
RÖSS67,0(6)511
7 SWE 4784Malcolm Dahlberg
15
KSSS77,04(18)12
8 SWE 4774Erik Bengtsson
17
BKSS87,0223(4)
9 POL 1801Oskar Wielczyk
16
SSW MOS Iława910,0(8)343
10 POL 1937Maciej Szawkowski
15
Klub Sportowy „BAZA Mrągowo”1011,024(5)5
11 SWE 4825Adele Ramm-Ericson
14
KSSS112,051(24)6
12 POL 3431Piotr Trella
15
MKŻ ARKA GDYNIA1112,0462(13)
13 POL 1Filip Nosol
16
CHKŻ Chojnice1212,053(21)4
14 POL 3481Michał Jaroszek
17
KSW Baltic Dziwnów1314,04(10)37
15 POL 1780Szymon Kolka
15
YKP Gdynia1415,025(9)8
16 SWE 4838Viggo Westerlind
17
4K1515,0(16)573
17 GER 1311Till Bergmann
-
MSC1615,5(14)339
18 ITA 9395Eril Montemarano
17
YK RIUERA1716,0(12)673
19 POL 11Fabian Kocięda
16
OPTI CWM GDYNIA1817,018(ret)8
20 SWE 4763Oscar Wallin
16
Malmö Segelsällskap1920,091(16)10
21 POL 1950Jeremi Szczukowski
17
CHKŻ Chojnice2021,0411(28)6
22 POL 22Pola Schmidt
18
CHKŻ Chojnice221,06411(14)
23 POL 106Mateusz Graczyk
15
CHKŻ Chojnice2122,07411(26)
24 POL 21Aleksandra Bobrowska
16
KSW Baltic Dziwnów323,0137(32)3
25 POL 1827Ewa Lewandowska
17
KS AZS AWFiS Gdańsk423,07(11)88
26 CZE 817Lukas Kraus
17
JK Ceska Lipa2224,0(22)1554
27 SWE 4840Wilhelm Dahlberg
17
KSSS2324,05811(16)
28 GER 1007Levian Buescher
-
DYC2424,0(15)1167
29 SWE 4836Julia Leuckfeld
17
Royal Swedish Yacht Club524,0789(ufd)
30 GER 1214Leif Kaehler
16
NRV2525,01(17)1410
31 POL 2057Natalia Kilar
18
YK Stal Gdynia625,08(13)611
32 SWE 4396Esther Lagerstrand
18
RÖSS726,0311(21)12
33 POL 211Alicja Tutkowska
16
YKP Gdynia826,0(17)7127
34 POL 2709Wit Dmuchowski
14
SSW MOS Iława2627,05(25)211
35 GER 1470Paul Sigge
-
ETUF2727,08613(23)
36 SWE 4759Hugo Flygare
16
SkBK2827,09(13)810
37 GER 1556Esther Rodenhausen
18
Mühlenberger Segel Club927,5(16)12312
38 POL 1879Igor Grzelak
16
CHKŻ Chojnice2928,06(50)715
39 POL 2078Stanisław Ługowski
15
Ks Spójnia Warszawa3028,0(14)71011
40 SWE 4841Alexander Forssén
13
KSSS3130,03(33)819
41 GER 1570Joris Leiskau
17
RSVM3230,013(29)134
42 POL 1939Tomasz Zadora
16
Uks Żegluj Lublin3330,010155(29)
43 SWE 4799Zacharias Widestam
15
KKKK3431,0(ufd)10417
44 POL 2204Aleksandra Zybert
16
Nauticus Yacht Club Olsztyn1031,016510(22)
45 POL 2000Adam Turczynowicz
18
KS Spójnia Warszawa3531,0159(19)7
46 SWE 4832Max Zetterström
17
LdSS3631,0101011(ufd)
47 POL 2200Kaja Śledzińska
16
KS Spójnia Warszawa1132,011(23)1011
48 CZE 819Beata Dokoupilova
15
Jachtklub Brno1234,011914(27)
49 GER 1629Jonathan Schmidt
16
SSV von 18943735,0815(23)12
50 ITA 17Victoria Demurtas
-
FRAGLIA VELA RIVA1336,0(34)3141
51 POL 1608Weronika Grala
13
Giżycka Grupa Regatowa1436,0(30)10818
52 POL 16Jakub Kuraś
16
KŻ Horn Kraków3836,09(21)1413
53 SWE 4265Esther Holmstrom
17
LDSS1537,020(35)125
54 POL 1728Jan Kamieński
17
JKW Poznań3937,0(20)8920
55 POL 1307Bartosz Peczka
16
MKŻ Żnin4038,0263(27)9
56 POL 1525Józef Krasowski
14
KS Spójnia Warszawa4141,0(25)9239
57 POL 2244Igor Kawałko
16
OPTI CWM GDYNIA4241,01214(25)15
58 GER 13487Jasper Porthun
-
SSV von 1894 e.V.4342,024(32)135
59 GER 1630Moritz Borowiak
-
Schweriner Segler-Verein von 18944442,021(23)714
60 POL 2142Zuzanna Borucka
16
JKW Poznań1643,0(19)171016
61 POL 2048NINA MIROWSKA
15
AZS UNIWERSYTET WARSZAWSKI1743,0141415(16)
62 POL 1551Maciej Karol Streubel
15
YKP Gdynia4544,0616(41)22
63 POL 1880Mikołaj Bujalski
17
Nauticus Yacht Club Olsztyn4644,0(22)122111
64 POL 2209Filip Rostek
17
Nauticus Yacht Club Olsztyn4745,0142(29)29
65 SWE 4793Hugo Hovlind
17
RÖSS4846,0(17)141517
66 POL 1403Kacper Kibiersza
15
YK Stal Gdynia4947,021(42)242
67 CZE 845Jiri Tomes
13
JK Česká Lipa5047,0171218(42)
68 POL 3461Jakub Podgórny
15
Centrum Żeglarskie Szczecin 5149,0159(27)25
69 GER 1628Janne Marlen Schirmer
15
SSV von 1894 Schwerin1849,0112117(24)
70 POL 936Maurycy Kosmowski
14
KS AZS AWFiS Gdańsk5250,0122216(38)
71 POL 1523Olga Wietek
15
YKP GDYNIA1951,072420(33)
72 POL 2151Jan Rohde
15
SSW MOS Iława5351,01018(28)23
73 GER 1366Morten B. Borchardt
16
LYC5451,0181815(20)
74 POL 2119Karol Gaj
16
TS Kuźnia Rybnik5551,0191616(38)
75 GER 1537Schäfer Mathilda
11
MYC2051,5122019(21)
76 POL 2072Stanisław Nadolski
14
SSW MOS Iława5652,0201319(44)
77 SWE 4750Max Weber Ullman
17
MSS5753,0(36)221219
78 POL 3434Mikołaj Głąb
15
Nauticus Yacht Club Olsztyn5854,0(39)211815
79 POL 2116Alicja Saj
13
YK Stal Gdynia2156,011(46)1332
80 POL 1619Mateusz Gąsiorowski
16
YKP Gdynia5957,037146(42)
81 POL 2044Jakub Kaszewiak
18
AZS UW6057,091632(35)
82 POL 2220Bartosz Żmudziński
15
MKŻ Żnin6158,02923(36)6
83 GER 1549Johann Kießling
13
ASV Greifswald6260,0(30)281616
84 GER 13378Eva Lotte Grünbaum
16
Yachtclub Warnow e.V.2261,02526(28)10
85 SWE 4798Annie Hinton
16
Röss2361,023(39)2018
86 POL 3333Maja Komorowska
14
OPTI CWM Gdynia2462,0182420(27)
87 CZE 834Linda Dokoupilova
17
Jachtklub Brno2563,0(33)32229
88 POL 2007Alicja Alka Michalewska
16
SSW MOS Iława2663,01031(44)22
89 POL 2124Agata Koropecka
14
Opti CWM Gdynia2763,01323(33)27
90 POL 3482Natasza Micewicz
14
YKP Gdynia2865,031(43)295
91 POL 2211Antonina Puchowska
15
YK Stal Gdynia2965,028(37)1720
92 POL 2043Lila Sochaj
16
KS AZS AWFiS Gdańsk3067,02716(39)24
93 POL 3624Wiktoria Sajdak
17
Stowarzyszenie Marina Poraj3167,018(37)3217
94 POL 1910Pola Wdowiak
15
KS Spójnia Warszawa3267,0(27)182524
95 SWE 4797Astrid Lindoff
17
KSSS3367,022(35)2421
96 POL 3469Mateusz Kluczka
17
YKP Gdynia6368,0(43)123422
97 GER 1414Tristen Ottmann
15
MSC6468,0(34)213314
98 SWE 4788Sebastian Delgado
17
Malmö Segelsällskap6568,01625(45)27
99 GER 1568Noel Jonas Theiner
-
SSV von 18946669,03129(39)9
100 ITA 9321Giovanni Bedoni
-
Fraglia Vela Riva6770,031(34)2613
101 SWE 4659Selma Hård
-
KKKK3470,0(42)192625
102 POL 133Wojtek Wójcik
15
TS Kuźnia Rybnik6870,02420(53)26
103 CZE 858Adam Jaros
6
MYK, z.s.6971,0(40)134018
104 POL 1979Hubert Nowicki
16
KS AZS AWFiS Gdańsk7071,02429(41)18
105 CZE 38Jindřich Kaláb
18
vs Duchcov7173,035(55)308
106 POL 333Michał "kornik" Skawiński
16
KS Spójnia Warszawa7273,02619(34)28
107 POL 2025Jakub Wegiera
17
UKS Sindbad Legionowo7373,02525(36)23
108 GER 13551Clara Sigge
-
ETUF3573,0(41)242425
109 POL 3553Stanisław Wojda
17
JKW Poznań7474,0(38)203717
110 CZE 840Jachym Klima
15
CYK7575,0341526(49)
111 SWE 4705Isak Kaplan
13
Ksss7676,0(bfd)261832
112 POL 2168Miłosz Ciechanowicz
13
Giżycka Grupa Regatowa7779,0291931(40)
113 GER 1575Rasmus Jensen
5
MSC7879,0(32)272824
114 ITA 9401Lorenzo Ghirotti
-
Fraglia vela Riva7980,0(ret)26ufd
115 POL 2170Piotr Kostrzewa
15
Giżycka Grupa Regatowa8081,0191745(47)
116 POL 3406Małgorzata Wyrębska
14
YK Stal Gdynia3681,0(bfd)431820
117 POL 3422Mateusz Kozłowski
15
Nauticus Yacht Club Olsztyn8181,01835(38)28
118 POL 2033Alicja Dampc
15
CHKŻ Chojnice3782,0(bfd)73dsq
119 CZE 769Jeremiaš Přikryl
16
LS Kroměříž8282,027(36)2530
120 CZE 908Jan Valenta
-
YC CERE8382,0263026(55)
121 POL 2090Piotr Grendziak
15
TS Kuźnia Rybnik8483,01731(40)35
122 POL 2158Weronika Przeździecka
15
Ks Spójnia Warszawa3883,0(43)341930
123 CZE 424Klara Chalupnikova
15
Jachtklub Brno3983,0362027(37)
124 POL 2193Iwo Barański
17
AZS Uniwersytet Warszawski8584,02030(46)34
125 POL 1138Michał Kuchtyn
16
UKS BRYG Wrocław8684,0232239(41)
126 POL 1954Filip Miller
16
Centrum Żeglarskie Szczecin 8785,0(ufd)264712
127 POL 1570Antoni Brzozowski
14
KS Spójnia Warszawa8886,0(48)373613
128 GER 1200Elina Seitz
16
NRV4086,0(45)452219
129 CZE 827Adéla Podrábská
16
SK Štětí, Yachtclub4186,025(35)3031
130 CZE 836Adela Rabasova
17
YC Jezero Hlucin4287,0(47)192246
131 POL 2219Igor Mazurkiewicz
15
KŻ Horn Kraków8988,023(dnc)3332
132 POL 1940Filip Bil
14
YKP GDYNIA9088,029(48)2930
133 POL 2203Michał Karnacewicz
16
Nauticus Yacht Club Olsztyn9189,019(62)1753
134 POL 2121Joanna Michalska
16
UKS Yacht Club Sława4389,0(44)303425
135 POL 1830Tymon Szkołut
14
Uks Żegluj Lublin9289,03225(34)32
136 CZE 844František Burda
13
JK Česká Lípa9391,050635(52)
137 CZE 714Matyáš Dymak
18
YC Vysoké Mýto9491,02333(58)35
138 POL 202Maja Storman
16
KSW Baltic Dziwnów4492,031(50)4021
139 POL 1713Jakub Jaworski
16
UKS SILESIA - OPTY CHEŁM ŚLĄSKI9592,0263432(64)
140 CZE 859Tomáš Peterka
16
Český Yacht Klub9692,028(60)3133
141 POL 1867Zuzanna Liedtke
15
SSW MOS Iława4593,022(60)4328
142 POL 1981Ewa Fabisiak
16
Giżycka Grupa Regatowa4693,03024(52)39
143 POL 2081Zofia Glaza
15
Opti CWM Gdynia4793,027(38)3531
144 POL 2023Jakub Szurko
15
KSW Baltic Dziwnów9794,0384115(ufd)
145 POL 2024Filip Harasimowicz-Krzysztofiak
16
KSW Baltic Dziwnów9894,0(ufd)302044
146 POL 1936Eryk Majewski
15
Klub Sportowy „BAZA Mrągowo”9994,0(bfd)282541
147 POL 907Milena Siczek
18
Uks Żegluj Lublin4895,0493412(dsq)
148 POL 2065Aleksander Szczepara
14
KŻ Horn Kraków10096,035(40)2239
149 POL 951Wojciech Henryk Komenda
15
KS Spójnia Warszawa10196,0362733(50)
150 SWE 4783Lisa Brase
16
Skanörs Båtklubb4997,04042(43)15
151 POL 3459Lena Kaczmarek
15
Centrum Żeglarskie Szczecin 5097,035(51)3131
152 POL 1791Zofia Brdulak
14
KS Spójnia Warszawa5199,02842(44)29
153 POL 191Hubert Staroń
15
KŻ Horn Kraków102100,033(51)4819
154 CZE 810Richard Kováč
15
Jacht Klub Prostějov103100,0294823(49)
155 POL 1452Magdalena Ostrowska
18
AZS UW52101,04245(46)14
156 POL 2042Tymon Sochaj
16
KS AZS AWFiS Gdańsk104102,0(68)371451
157 POL 1494Kacper Kostarz
16
UKS SILESIA - OPTY CHEŁM ŚLĄSKI105102,0462729(52)
158 POL 1758January Szczukowski
15
CHKŻ Chojnice106104,015(ret)17dne
159 POL 1628Iga Dębecka - Strzyżewska
15
AZS Uniwersytet Warszawski53105,04232(52)31
160 CZE 870Johana Klimova
13
CYK54106,054(62)943
161 POL 1860Aleksander Lenart
14
KSW Baltic Dziwnów107106,021(59)3748
162 POL 1541Jakub Porębski
14
Opti CWM Gdynia108106,03627(50)43
163 POL 2Lidia Łukasik
16
Uks Żegluj Lublin55106,0284038(ufd)
164 CZE 828Patrik Štafa
13
Moravský Yacht Klub109108,021(48)4641
165 POL 1927Mikołaj Czałbowski
15
Nauticus Yacht Club Olsztyn110108,0333837(39)
166 POL 2166Miłosz Wyszyński
17
Giżycka Grupa Regatowa111109,0413335(44)
167 POL 2036Maja Wójcik
15
KSW Baltic Dziwnów56111,02431(57)56
168 POL 1951Bartosz Pluta
16
SEJK "POGOŃ" SZCZECIN / RRS112111,03728(48)46
169 POL 2001Oskar Sylka
15
YKP Gdynia113112,0392647(53)
170 POL 3524Julia Agnieszczak
13
SSW MOS IŁAWA57112,048(49)2737
171 POL 402Alan Kurzawa
15
PKM LOK Poznań114112,0354631(53)
172 POL 1603Mikołaj Cieślak
15
Uks Żegluj Lublin115112,03342(46)37
173 POL 2037Paweł Łoboda
15
OPTI CWM Gdynia116112,040(53)3834
174 GER 12716Maya Ottmann
16
MSC58113,04641(54)26
175 POL 3460Magdalena Luśnia
16
Centrum Żeglarskie Szczecin 59114,04717(50)50
176 POL 2137Piotr Toczek
16
YKP Gdynia117114,039(59)4233
177 POL 1806Filip Szymanek
17
KSW Baltic Dziwnów118114,03840(53)36
178 CZE 618Jan Kříž
15
SK Štětí, Yachtclub119115,037(47)4038
179 POL 108Jakub Gil
17
CHKŻ Chojnice120117,0(52)284940
180 POL 2184Karol Kostrzewa
15
Giżycka Grupa Regatowa121119,0(55)492347
181 POL 747Daniel Łachacz
15
Klub Sportowy „BAZA Mrągowo”122119,0(52)523037
182 POL 3402Hanna Rogowska
15
TKŻ Toruń60120,030(54)5436
183 GER 1288Tom Ismar
16
NSV123120,0(57)454530
184 CZE 809Kristýna Flosmanová
17
TJ Jiskra třeboň61120,043(47)3740
185 POL 2207Szymon Kroczek
16
Nauticus Yacht Club Olsztyn124121,032(61)5039
186 POL 2070Karol Rak
16
Sejk Pogń Szczecin, RRS Szczecin 125122,044(56)5028
187 POL 2154Anna Chomont
18
KSW Baltic Dziwnów62122,039(53)4835
188 CZE 747Lukas Krc
-
Yc Prostejov126122,0373649(58)
189 POL 1804Jakub Chudyk
14
KSW Baltic Dziwnów127122,04438(53)40
190 CZE 910Petr Knorr
-
VS Duchcov128125,51257(60)56
191 POL 1221Julia Padzik
14
OPTI CWM Gdynia63126,0(49)474336
192 POL 2086Tobiasz Zabiegałowski
15
OPTI CWM Gdynia129126,0(47)394245
193 GER 13236Gustav Grünbaum
13
Yachtclub Warnow e.V.130127,0(58)552250
194 POL 3457Piotr Wójcik
16
SEJK POGOŃ SZCZECIN,RRS131127,05044(51)33
195 POL 124Maksymilian Koschel
16
JKW Poznań132127,04440(45)43
196 POL 1852Piotr Harnasz
14
TS Kuźnia Rybnik133128,03439(57)55
197 POL 1586Andrzej Grochal
-
KSW Baltic Dziwnów134128,0(bfd)443945
198 GER 13500Anneli Stengel
13
YCW64130,032(56)4256
199 POL 1005Maja Filipska
14
YK Stal Gdynia65132,0(57)564234
200 POL 1459Mateusz Kuchowicz
14
PKM LOK Poznań135132,0(51)494934
201 POL 1999Jan Muszyński
16
KS Spójnia Warszawa136132,04254(56)36
202 POL 1825Tymoteusz Breitkopf
14
UKS SILESIA - OPTY CHEŁM ŚLĄSKI137133,0453355(60)
203 POL 2171Michał Ciechanowicz
15
Giżycka Grupa Regatowa138133,03848(56)47
204 POL 1601Maciej Cioczek
16
Uks Żegluj Lublin139134,0(ret)455138
205 POL 1747Oliwia Kaczyńska
15
Klub Sportowy „BAZA Mrągowo”66134,04844(59)42
206 POL 4Maja Harasimowicz-Krzysztofiak
14
KSW Baltic Dziwnów140135,04141(55)53
207 POL 1969Hubert Szulczewski
15
SSW MOS Iława141135,049(55)4145
208 POL 3407Jan Konkol
15
YKP Gdynia142135,0(ufd)464445
209 GER 1291Bodo Joe Sörensen
-
MSC143136,04049(55)47
210 CZE 681Ondrej Klíma
-
YC Doksy144137,0(ufd)295157
211 POL 1284Jan Psiuk
15
TS Kuźnia Rybnik145137,05432(63)51
212 POL 1240Adam Jakubowski
15
PKM LOK Poznań146138,05659(60)23
213 POL 2117Piotr Tutkowski
12
YK Stal Gdynia147138,0(65)583050
214 POL 1754Aleksander Nowakowski
15
KS Dobra Marina148139,04843(ufd)48
215 POL 1538Nela Kasprzyk
15
PKM LOK Poznań67141,04553(62)43
216 CZE 911Federico Milan Falc
18
YC CERE149141,0(53)504348
217 POL 1560Aleksandra Błońska
15
Uks Żegluj Lublin68142,054(59)4444
218 POL 3419Krzysztof Junczyk
15
UKS Sindbad Legionowo150144,05936(64)49
219 POL 1802Lena Bukowska
13
YK Stal Gdynia69144,0515736(ufd)
220 POL 201Jan Wiśniowski
15
YKP Gdynia151146,0(67)665426
221 GER 13426Franz Schneider
-
MSC152147,059(69)4741
222 CZE 833Tatiana Bělunková
15
Yc jezero Hlučín70148,0(61)385852
223 CZE 412Zuzana Tlapáková
16
SK Štětí, Yachtclub71148,0(62)395158
224 CZE 8Barbora Valenová
16
JK Olomouc72148,047(64)5249
225 POL 3409Bartosz Bilicki
16
SSW MOS Iława153149,0(ufd)653846
226 GER 13021Philip Klar
16
MSC154149,0504356(62)
227 POL 603Amelia Ferenc
13
TS Kuźnia Rybnik155150,050(68)3565
228 POL 3440Maksymilian Luto
15
Nauticus Yacht Club Olsztyn156150,0415752(64)
229 POL 2067Piotr Kuźniarski
16
KŻ Horn Kraków157150,04650(58)54
230 CZE 703Liliana Dymakova
13
YC Vysoké mýto73151,0(dsq)365461
231 CZE 615Matyas Raza
15
VS Duchcov158151,0525841(59)
232 POL 2133Aleksander Mucharski
17
YKP Gdynia159152,0(dnf)555542
233 CZE 756Daniel Zima
16
TJ Delfín Jablonec160153,04356(58)54
234 POL 20801Piotr Jakubowski
17
PKM LOK Poznań161153,0(55)524952
235 POL 1949Stanisław Kasprzak
14
PKM LOK Poznań162157,0524659(60)
236 CZE 81Jan Verl
14
TJ Delfín Jablonec163157,05151(56)55
237 POL 2029Alexander Nowak
14
UKS Sindbad Legionowo164158,05753(62)48
238 POL 1851Alicja Kurpiewska
16
MKS "Dwójka" Warszawa74159,05454(dnf)51
239 CZE 823Jakub Lojka
-
JK Černá v Pošumaví165162,05547(60)60
240 POL 2139Jan Mucharski
14
YKP Gdynia166163,0(dsq)4447ufd
241 CZE 318Karolina Hejnova
16
Yacht Club Banik Ostrava75164,053(57)5754
242 POL 4112Aleksander Łukanowski
16
TS Kuźnia Rybnik167165,0605253(63)
243 CZE 781Anna Skorepova
11
CYK76166,046(66)6357
244 CZE 743Ondřej Šercl
14
TJ Delfín Jablonec168166,0515263(67)
245 CZE 65Markéta Ptáčková
15
YC VD77166,05851(64)57
246 CZE 848Jan Zahornacky
16
LS Kroměříž169168,04566(dnc)57
247 POL 2206Hanna Gębicka
15
MKS "Dwójka" Warszawa78169,05641(dnf)dnf
248 CZE 866David Hrubý
-
Český yacht club170169,063(64)6046
249 POL 51Oliwia Pietkiewicz
14
Klub Sportowy Dobra Marina79171,0(dsq)674856
250 SWE 4824Casper Ramm-Ericson
11
KSSS171171,0565857(dsq)
251 CZE 421Teo Zajíček
6
LS Kroměříž172172,04963(ufd)60
252 CZE 802Tereza Chlumská
13
JMJ Staré Splav80172,058(61)5955
253 GER 1061Pauline Siepmann
17
MSC81173,063(66)5951
254 CZE 808Nina Paigerová
-
YC CERE82175,05360(68)62
255 POL 1424Tadeusz Kozłowski
13
UKS FIR Warszawa173177,0625461(63)
256 POL 1834Mikołaj Łukasik
13
Uks Żegluj Lublin174177,05563(66)59
257 CZE 772Vladimír Kováč
13
Jacht Klub Prostějov175177,057(64)6258
258 POL 1467Matylda Rodziewicz
14
Klub Sportowy „BAZA Mrągowo”83178,060(67)6454
259 POL 2101Stanisław Cholewicki
16
JKW Poznań176180,05361(ufd)66
260 POL 1676Piotr Grzesiek
14
PKM LOK Poznań177183,0645861(66)
261 POL 1422Kajdy Maksymilian
13
UKS FIR WARSZAWA178183,059(68)6163
262 CZE 797Tomáš Chlumský
15
JMJ Staré Splav179183,06061(66)62
263 POL 3450Kacper Wysocki
14
UKS FIR Warszawa180183,06160(67)62
264 CZE 45Tereza Ptáčková
17
YC VD84185,0566267(68)
265 POL 400Daniel Śmiałowski
16
PKM LOK Poznań181185,059(65)6561
266 POL 1889Kamil Nadolny
15
UKS Barnim Goleniów182186,062(69)6559
267 POL 1470Ewa Bańbura
13
UKS FIR Warszawa85187,06063(66)64
268 CZE 6Jonáš Janota
17
Český yacht club183188,0586565(67)
269 CZE 860Filip Záchvěj
13
Yacht Club Baník Most184189,0(64)626364
270 POL 11891Szymon Góralski
14
klub Sportowy DOBRA MARINA185190,06168(69)61
271 CZE 788Anežka Beerová
14
SK Štětí, Yachtclub86190,064(70)6165
272 CZE 12Jan Snížek
-
VS Duchcov186191,0(dnc)656759
273 POL 3451Helena Moritz
14
UKS FIR WARSZAWA87192,0(66)636465
274 POL 2028Borys Łabędzki
15
UKS Sindbad Legionowo187193,0(dnf)676858
275 CZE 917Adam Vrána
-
Český yacht klub188194,0636467(68)
276 CZE 843Karolína Lojková
15
JK Černá v Pošumaví88197,0(bfd)dsq6263
277 POL 1997JOLANTA SIWEK
13
KŻ Horn Kraków89198,0656766(69)
278 CZE 909Štěpán Mastník
11
YC CERE189200,066(dnc)6866
279 POL 1108Gustaw Olejniczak
14
Klub Sportowy DOBRA MARINA190202,06568(69)69
280 SWE 476Oliver Bjorkman
-
MSS191203,0(ret)dnc7061
281 CZE 820Anna Busta
13
ČYK90207,0(dnc)dnc6570