Fleet assignment for 20-09-2020 OPTIMIST
powered by
Last update: 00:00 19-09-2020

  SAIL # Fleet: SAILOR Club
1 CZE 6
YELLOW
Jonáš JanotaČeský yacht club
2 CZE 8
YELLOW
Barbora ValenováJK Olomouc
3 CZE 12
WHITE
Jan SnížekVS Duchcov
4 CZE 38
WHITE
Jindřich Kalábvs Duchcov
5 CZE 45
GREEN
Tereza PtáčkováYC VD
6 CZE 65
YELLOW
Markéta PtáčkováYC VD
7 CZE 81
WHITE
Jan VerlTJ Delfín Jablonec
8 CZE 318
WHITE
Karolina HejnovaYacht Club Banik Ostrava
9 CZE 412
YELLOW
Zuzana TlapákováSK Štětí, Yachtclub
10 CZE 421
GREEN
Teo ZajíčekLS Kroměříž
11 CZE 424
WHITE
Klara ChalupnikovaJachtklub Brno
12 CZE 615
GREEN
Matyas RazaVS Duchcov
13 CZE 618
WHITE
Jan KřížSK Štětí, Yachtclub
14 CZE 681
GREEN
Ondrej KlímaYC Doksy
15 CZE 703
GREEN
Liliana DymakovaYC Vysoké mýto
16 CZE 714
WHITE
Matyáš DymakYC Vysoké Mýto
17 CZE 743
GREEN
Ondřej ŠerclTJ Delfín Jablonec
18 CZE 747
GREEN
Lukas KrcYc Prostejov
19 CZE 756
RED
Daniel ZimaTJ Delfín Jablonec
20 CZE 769
YELLOW
Jeremiaš PřikrylLS Kroměříž
21 CZE 772
WHITE
Vladimír KováčJacht Klub Prostějov
22 CZE 781
RED
Anna SkorepovaCYK
23 CZE 788
GREEN
Anežka BeerováSK Štětí, Yachtclub
24 CZE 797
WHITE
Tomáš ChlumskýJMJ Staré Splav
25 CZE 802
RED
Tereza ChlumskáJMJ Staré Splav
26 CZE 808
YELLOW
Nina PaigerováYC CERE
27 CZE 809
WHITE
Kristýna FlosmanováTJ Jiskra třeboň
28 CZE 810
GREEN
Richard KováčJacht Klub Prostějov
29 CZE 817
RED
Lukas KrausJK Ceska Lipa
30 CZE 819
WHITE
Beata DokoupilovaJachtklub Brno
31 CZE 820
GREEN
Anna BustaČYK
32 CZE 823
RED
Jakub LojkaJK Černá v Pošumaví
33 CZE 827
YELLOW
Adéla PodrábskáSK Štětí, Yachtclub
34 CZE 828
RED
Patrik ŠtafaMoravský Yacht Klub
35 CZE 833
GREEN
Tatiana BělunkováYc jezero Hlučín
36 CZE 834
YELLOW
Linda DokoupilovaJachtklub Brno
37 CZE 836
GREEN
Adela RabasovaYC Jezero Hlucin
38 CZE 840
WHITE
Jachym KlimaCYK
39 CZE 843
GREEN
Karolína LojkováJK Černá v Pošumaví
40 CZE 844
RED
František BurdaJK Česká Lípa
41 CZE 845
WHITE
Jiri TomesJK Česká Lipa
42 CZE 848
WHITE
Jan ZahornackyLS Kroměříž
43 CZE 858
YELLOW
Adam JarosMYK, z.s.
44 CZE 859
YELLOW
Tomáš PeterkaČeský Yacht Klub
45 CZE 860
WHITE
Filip ZáchvějYacht Club Baník Most
46 CZE 866
YELLOW
David HrubýČeský yacht club
47 CZE 870
WHITE
Johana KlimovaCYK
48 CZE 908
GREEN
Jan ValentaYC CERE
49 CZE 909
WHITE
Štěpán MastníkYC CERE
50 CZE 910
WHITE
Petr KnorrVS Duchcov
51 CZE 911
WHITE
Federico Milan FalcYC CERE
52 CZE 917
YELLOW
Adam VránaČeský yacht klub
53 GER 1007
WHITE
Levian BuescherDYC
54 GER 1061
WHITE
Pauline SiepmannMSC
55 GER 1200
RED
Elina SeitzNRV
56 GER 1214
YELLOW
Leif KaehlerNRV
57 GER 1288
GREEN
Tom IsmarNSV
58 GER 1291
GREEN
Bodo Joe SörensenMSC
59 GER 1311
YELLOW
Till BergmannMSC
60 GER 1366
WHITE
Morten B. BorchardtLYC
61 GER 1414
YELLOW
Tristen OttmannMSC
62 GER 1470
WHITE
Paul SiggeETUF
63 GER 1537
GREEN
Schäfer MathildaMYC
64 GER 1549
WHITE
Johann KießlingASV Greifswald
65 GER 1556
YELLOW
Esther RodenhausenMühlenberger Segel Club
66 GER 1568
GREEN
Noel Jonas TheinerSSV von 1894
67 GER 1570
GREEN
Joris LeiskauRSVM
68 GER 1575
RED
Rasmus JensenMSC
69 GER 1628
YELLOW
Janne Marlen SchirmerSSV von 1894 Schwerin
70 GER 1629
RED
Jonathan SchmidtSSV von 1894
71 GER 1630
RED
Moritz BorowiakSchweriner Segler-Verein von 1894
72 GER 12716
RED
Maya OttmannMSC
73 GER 13021
GREEN
Philip KlarMSC
74 GER 13236
WHITE
Gustav GrünbaumYachtclub Warnow e.V.
75 GER 13378
GREEN
Eva Lotte GrünbaumYachtclub Warnow e.V.
76 GER 13426
GREEN
Franz SchneiderMSC
77 GER 13487
RED
Jasper PorthunSSV von 1894 e.V.
78 GER 13500
YELLOW
Anneli StengelYCW
79 GER 13551
GREEN
Clara SiggeETUF
80 ITA 17
GREEN
Victoria DemurtasFRAGLIA VELA RIVA
81 ITA 9321
YELLOW
Giovanni BedoniFraglia Vela Riva
82 ITA 9395
GREEN
Eril MontemaranoYK RIUERA
83 ITA 9401
RED
Lorenzo GhirottiFraglia vela Riva
84 ITA 9417
YELLOW
ALEX DEMURTASFRAGLIA VELA RIVA
85 POL 1
YELLOW
Filip Nosol CHKŻ Chojnice
86 POL 2
WHITE
Lidia ŁukasikUks Żegluj Lublin
87 POL 4
YELLOW
Maja Harasimowicz-Krzysztofiak KSW Baltic Dziwnów
88 POL 11
GREEN
Fabian Kocięda OPTI CWM GDYNIA
89 POL 16
RED
Jakub KuraśKŻ Horn Kraków
90 POL 21
WHITE
Aleksandra Bobrowska KSW Baltic Dziwnów
91 POL 22
WHITE
Pola Schmidt CHKŻ Chojnice
92 POL 51
RED
Oliwia PietkiewiczKlub Sportowy Dobra Marina
93 POL 106
GREEN
Mateusz Graczyk CHKŻ Chojnice
94 POL 108
YELLOW
Jakub Gil CHKŻ Chojnice
95 POL 124
RED
Maksymilian Koschel JKW Poznań
96 POL 133
WHITE
Wojtek WójcikTS Kuźnia Rybnik
97 POL 191
GREEN
Hubert StarońKŻ Horn Kraków
98 POL 201
YELLOW
Jan Wiśniowski YKP Gdynia
99 POL 202
RED
Maja Storman KSW Baltic Dziwnów
100 POL 211
GREEN
Alicja Tutkowska YKP Gdynia
101 POL 333
YELLOW
Michał "kornik" Skawiński KS Spójnia Warszawa
102 POL 400
WHITE
Daniel ŚmiałowskiPKM LOK Poznań
103 POL 402
WHITE
Alan KurzawaPKM LOK Poznań
104 POL 603
YELLOW
Amelia FerencTS Kuźnia Rybnik
105 POL 747
RED
Daniel ŁachaczKlub Sportowy „BAZA Mrągowo”
106 POL 907
RED
Milena SiczekUks Żegluj Lublin
107 POL 936
GREEN
Maurycy Kosmowski KS AZS AWFiS Gdańsk
108 POL 951
RED
Wojciech Henryk Komenda KS Spójnia Warszawa
109 POL 1005
GREEN
Maja FilipskaYK Stal Gdynia
110 POL 1108
YELLOW
Gustaw OlejniczakKlub Sportowy DOBRA MARINA
111 POL 1138
YELLOW
Michał KuchtynUKS BRYG Wrocław
112 POL 1221
GREEN
Julia Padzik OPTI CWM Gdynia
113 POL 1240
GREEN
Adam JakubowskiPKM LOK Poznań
114 POL 1284
YELLOW
Jan PsiukTS Kuźnia Rybnik
115 POL 1307
RED
Bartosz PeczkaMKŻ Żnin
116 POL 1403
WHITE
Kacper KibierszaYK Stal Gdynia
117 POL 1422
RED
Kajdy MaksymilianUKS FIR WARSZAWA
118 POL 1424
WHITE
Tadeusz KozłowskiUKS FIR Warszawa
119 POL 1452
GREEN
Magdalena OstrowskaAZS UW
120 POL 1459
RED
Mateusz KuchowiczPKM LOK Poznań
121 POL 1467
GREEN
Matylda RodziewiczKlub Sportowy „BAZA Mrągowo”
122 POL 1470
RED
Ewa BańburaUKS FIR Warszawa
123 POL 1494
YELLOW
Kacper KostarzUKS SILESIA - OPTY CHEŁM ŚLĄSKI
124 POL 1523
GREEN
Olga Wietek YKP GDYNIA
125 POL 1525
WHITE
Józef Krasowski KS Spójnia Warszawa
126 POL 1538
YELLOW
Nela KasprzykPKM LOK Poznań
127 POL 1541
GREEN
Jakub Porębski Opti CWM Gdynia
128 POL 1547
YELLOW
Andrzej Nycz JKW Poznań
129 POL 1551
WHITE
Maciej Karol Streubel YKP Gdynia
130 POL 1560
WHITE
Aleksandra BłońskaUks Żegluj Lublin
131 POL 1570
GREEN
Antoni Brzozowski KS Spójnia Warszawa
132 POL 1586
RED
Andrzej Grochal KSW Baltic Dziwnów
133 POL 1601
RED
Maciej CioczekUks Żegluj Lublin
134 POL 1603
YELLOW
Mikołaj CieślakUks Żegluj Lublin
135 POL 1608
GREEN
Weronika GralaGiżycka Grupa Regatowa
136 POL 1619
YELLOW
Mateusz Gąsiorowski YKP Gdynia
137 POL 1628
RED
Iga Dębecka - StrzyżewskaAZS Uniwersytet Warszawski
138 POL 1676
YELLOW
Piotr GrzesiekPKM LOK Poznań
139 POL 1713
YELLOW
Jakub JaworskiUKS SILESIA - OPTY CHEŁM ŚLĄSKI
140 POL 1728
GREEN
Jan Kamieński JKW Poznań
141 POL 1747
GREEN
Oliwia KaczyńskaKlub Sportowy „BAZA Mrągowo”
142 POL 1754
GREEN
Aleksander NowakowskiKS Dobra Marina
143 POL 1758
WHITE
January Szczukowski CHKŻ Chojnice
144 POL 1780
YELLOW
Szymon Kolka YKP Gdynia
145 POL 1791
RED
Zofia Brdulak KS Spójnia Warszawa
146 POL 1801
RED
Oskar Wielczyk SSW MOS Iława
147 POL 1802
WHITE
Lena BukowskaYK Stal Gdynia
148 POL 1804
GREEN
Jakub Chudyk KSW Baltic Dziwnów
149 POL 1806
RED
Filip Szymanek KSW Baltic Dziwnów
150 POL 1825
WHITE
Tymoteusz BreitkopfUKS SILESIA - OPTY CHEŁM ŚLĄSKI
151 POL 1827
RED
Ewa Lewandowska KS AZS AWFiS Gdańsk
152 POL 1830
GREEN
Tymon SzkołutUks Żegluj Lublin
153 POL 1834
YELLOW
Mikołaj ŁukasikUks Żegluj Lublin
154 POL 1851
RED
Alicja KurpiewskaMKS "Dwójka" Warszawa
155 POL 1852
YELLOW
Piotr HarnaszTS Kuźnia Rybnik
156 POL 1860
YELLOW
Aleksander Lenart KSW Baltic Dziwnów
157 POL 1867
RED
Zuzanna Liedtke SSW MOS Iława
158 POL 1879
WHITE
Igor Grzelak CHKŻ Chojnice
159 POL 1880
RED
Mikołaj Bujalski Nauticus Yacht Club Olsztyn
160 POL 1889
RED
Kamil Nadolny UKS Barnim Goleniów
161 POL 1910
GREEN
Pola Wdowiak KS Spójnia Warszawa
162 POL 1917
WHITE
Filip Marjański KS AZS AWFiS Gdańsk
163 POL 1927
GREEN
Mikołaj Czałbowski Nauticus Yacht Club Olsztyn
164 POL 1936
WHITE
Eryk MajewskiKlub Sportowy „BAZA Mrągowo”
165 POL 1937
GREEN
Maciej SzawkowskiKlub Sportowy „BAZA Mrągowo”
166 POL 1939
WHITE
Tomasz ZadoraUks Żegluj Lublin
167 POL 1940
RED
Filip Bil YKP GDYNIA
168 POL 1949
YELLOW
Stanisław KasprzakPKM LOK Poznań
169 POL 1950
WHITE
Jeremi Szczukowski CHKŻ Chojnice
170 POL 1951
WHITE
Bartosz PlutaSEJK "POGOŃ" SZCZECIN / RRS
171 POL 1954
WHITE
Filip MillerCentrum Żeglarskie Szczecin
172 POL 1969
YELLOW
Hubert Szulczewski SSW MOS Iława
173 POL 1979
RED
Hubert Nowicki KS AZS AWFiS Gdańsk
174 POL 1981
WHITE
Ewa FabisiakGiżycka Grupa Regatowa
175 POL 1997
GREEN
JOLANTA SIWEKKŻ Horn Kraków
176 POL 1999
YELLOW
Jan Muszyński KS Spójnia Warszawa
177 POL 2000
YELLOW
Adam Turczynowicz KS Spójnia Warszawa
178 POL 2001
RED
Oskar Sylka YKP Gdynia
179 POL 2007
YELLOW
Alicja Alka Michalewska SSW MOS Iława
180 POL 2023
RED
Jakub Szurko KSW Baltic Dziwnów
181 POL 2024
YELLOW
Filip Harasimowicz-Krzysztofiak KSW Baltic Dziwnów
182 POL 2025
RED
Jakub WegieraUKS Sindbad Legionowo
183 POL 2028
RED
Borys ŁabędzkiUKS Sindbad Legionowo
184 POL 2029
RED
Alexander NowakUKS Sindbad Legionowo
185 POL 2033
GREEN
Alicja Dampc CHKŻ Chojnice
186 POL 2036
GREEN
Maja Wójcik KSW Baltic Dziwnów
187 POL 2037
YELLOW
Paweł Łoboda OPTI CWM Gdynia
188 POL 2042
GREEN
Tymon Sochaj KS AZS AWFiS Gdańsk
189 POL 2043
WHITE
Lila Sochaj KS AZS AWFiS Gdańsk
190 POL 2044
RED
Jakub KaszewiakAZS UW
191 POL 2048
GREEN
NINA MIROWSKAAZS UNIWERSYTET WARSZAWSKI
192 POL 2057
GREEN
Natalia KilarYK Stal Gdynia
193 POL 2065
YELLOW
Aleksander SzczeparaKŻ Horn Kraków
194 POL 2067
YELLOW
Piotr KuźniarskiKŻ Horn Kraków
195 POL 2070
WHITE
Karol RakSejk Pogń Szczecin, RRS Szczecin
196 POL 2072
RED
Stanisław Nadolski SSW MOS Iława
197 POL 2078
YELLOW
Stanisław Ługowski Ks Spójnia Warszawa
198 POL 2081
WHITE
Zofia Glaza Opti CWM Gdynia
199 POL 2086
WHITE
Tobiasz Zabiegałowski OPTI CWM Gdynia
200 POL 2090
GREEN
Piotr GrendziakTS Kuźnia Rybnik
201 POL 2101
GREEN
Stanisław Cholewicki JKW Poznań
202 POL 2116
YELLOW
Alicja SajYK Stal Gdynia
203 POL 2117
GREEN
Piotr TutkowskiYK Stal Gdynia
204 POL 2119
YELLOW
Karol GajTS Kuźnia Rybnik
205 POL 2121
WHITE
Joanna MichalskaUKS Yacht Club Sława
206 POL 2124
GREEN
Agata Koropecka Opti CWM Gdynia
207 POL 2126
RED
Alexsandre VidalPOLSKA
208 POL 2133
RED
Aleksander Mucharski YKP Gdynia
209 POL 2136
WHITE
Kajetan Matwiejczyk YKP Gdynia
210 POL 2137
RED
Piotr Toczek YKP Gdynia
211 POL 2139
YELLOW
Jan Mucharski YKP Gdynia
212 POL 2142
RED
Zuzanna Borucka JKW Poznań
213 POL 2151
YELLOW
Jan Rohde SSW MOS Iława
214 POL 2154
YELLOW
Anna Chomont KSW Baltic Dziwnów
215 POL 2158
WHITE
Weronika Przeździecka Ks Spójnia Warszawa
216 POL 2166
GREEN
Miłosz WyszyńskiGiżycka Grupa Regatowa
217 POL 2168
RED
Miłosz CiechanowiczGiżycka Grupa Regatowa
218 POL 2170
WHITE
Piotr KostrzewaGiżycka Grupa Regatowa
219 POL 2171
RED
Michał CiechanowiczGiżycka Grupa Regatowa
220 POL 2184
YELLOW
Karol KostrzewaGiżycka Grupa Regatowa
221 POL 2193
WHITE
Iwo BarańskiAZS Uniwersytet Warszawski
222 POL 2200
WHITE
Kaja Śledzińska KS Spójnia Warszawa
223 POL 2203
GREEN
Michał Karnacewicz Nauticus Yacht Club Olsztyn
224 POL 2204
GREEN
Aleksandra Zybert Nauticus Yacht Club Olsztyn
225 POL 2206
WHITE
Hanna GębickaMKS "Dwójka" Warszawa
226 POL 2207
RED
Szymon Kroczek Nauticus Yacht Club Olsztyn
227 POL 2209
GREEN
Filip Rostek Nauticus Yacht Club Olsztyn
228 POL 2211
RED
Antonina PuchowskaYK Stal Gdynia
229 POL 2219
WHITE
Igor MazurkiewiczKŻ Horn Kraków
230 POL 2220
YELLOW
Bartosz ŻmudzińskiMKŻ Żnin
231 POL 2244
RED
Igor Kawałko OPTI CWM GDYNIA
232 POL 2709
WHITE
Wit Dmuchowski SSW MOS Iława
233 POL 3333
RED
Maja Komorowska OPTI CWM Gdynia
234 POL 3402
WHITE
Hanna Rogowska TKŻ Toruń
235 POL 3406
YELLOW
Małgorzata WyrębskaYK Stal Gdynia
236 POL 3407
GREEN
Jan Konkol YKP Gdynia
237 POL 3409
RED
Bartosz Bilicki SSW MOS Iława
238 POL 3419
RED
Krzysztof JunczykUKS Sindbad Legionowo
239 POL 3422
GREEN
Mateusz Kozłowski Nauticus Yacht Club Olsztyn
240 POL 3431
WHITE
Piotr Trella MKŻ ARKA GDYNIA
241 POL 3434
GREEN
Mikołaj Głąb Nauticus Yacht Club Olsztyn
242 POL 3440
GREEN
Maksymilian Luto Nauticus Yacht Club Olsztyn
243 POL 3450
RED
Kacper WysockiUKS FIR Warszawa
244 POL 3451
WHITE
Helena MoritzUKS FIR WARSZAWA
245 POL 3457
WHITE
Piotr WójcikSEJK POGOŃ SZCZECIN,RRS
246 POL 3459
GREEN
Lena KaczmarekCentrum Żeglarskie Szczecin
247 POL 3460
YELLOW
Magdalena LuśniaCentrum Żeglarskie Szczecin
248 POL 3461
YELLOW
Jakub Podgórny Centrum Żeglarskie Szczecin
249 POL 3469
RED
Mateusz Kluczka YKP Gdynia
250 POL 3481
RED
Michał Jaroszek KSW Baltic Dziwnów
251 POL 3482
WHITE
Natasza Micewicz YKP Gdynia
252 POL 3524
GREEN
Julia Agnieszczak SSW MOS IŁAWA
253 POL 3553
RED
Stanisław Wojda JKW Poznań
254 POL 3624
GREEN
Wiktoria SajdakStowarzyszenie Marina Poraj
255 POL 4112
YELLOW
Aleksander ŁukanowskiTS Kuźnia Rybnik
256 POL 11891
RED
Szymon Góralskiklub Sportowy DOBRA MARINA
257 POL 20801
WHITE
Piotr JakubowskiPKM LOK Poznań
258 SWE 476
YELLOW
Oliver BjorkmanMSS
259 SWE 4265
YELLOW
Esther HolmstromLDSS
260 SWE 4396
GREEN
Esther LagerstrandRÖSS
261 SWE 4659
RED
Selma HårdKKKK
262 SWE 4705
RED
Isak KaplanKsss
263 SWE 4750
WHITE
Max Weber UllmanMSS
264 SWE 4759
WHITE
Hugo FlygareSkBK
265 SWE 4763
RED
Oscar WallinMalmö Segelsällskap
266 SWE 4774
WHITE
Erik BengtssonBKSS
267 SWE 4783
YELLOW
Lisa BraseSkanörs Båtklubb
268 SWE 4784
RED
Malcolm DahlbergKSSS
269 SWE 4786
RED
Henric WigforssKSSS
270 SWE 4788
YELLOW
Sebastian DelgadoMalmö Segelsällskap
271 SWE 4793
YELLOW
Hugo HovlindRÖSS
272 SWE 4797
YELLOW
Astrid LindoffKSSS
273 SWE 4798
WHITE
Annie HintonRöss
274 SWE 4799
WHITE
Zacharias WidestamKKKK
275 SWE 4824
RED
Casper Ramm-EricsonKSSS
276 SWE 4825
RED
Adele Ramm-EricsonKSSS
277 SWE 4831
GREEN
Philip BjorkmanMSS
278 SWE 4832
RED
Max ZetterströmLdSS
279 SWE 4833
GREEN
Leo BirgerssonMSS
280 SWE 4836
RED
Julia LeuckfeldRoyal Swedish Yacht Club
281 SWE 4837
YELLOW
Levi BernhardtzRÖSS
282 SWE 4838
YELLOW
Viggo Westerlind4K
283 SWE 4840
YELLOW
Wilhelm DahlbergKSSS
284 SWE 4841
YELLOW
Alexander ForssénKSSS